Lokalizacja ul. Kopalniana 72, 42- 605 Tarnowskie Góry Hydraulika siłowa | ROCH

Telefon +48 32 381 99 40

Hydraulika siłowa | ROCH


Cięcie wodą

Specjalistyczne cięcie wodą jest procesem, wykorzystującym wąski strumień cieczy pod wysokim ciśnieniem (ok. 4000 bar), który wraz ze ścierniwem pod wpływem dużej prędkości wycina określone elementy. Podczas realizacji wykorzystujemy nowoczesną technologię WATERJET, która umożliwia pracę na bazie różnych materiałów bez wpływu temperatur (40°C). Takie działanie zapewnia zachowanie pierwotnej struktury oraz własności materiału. Dzięki temu cieszy się coraz większym zainteresowaniem w różnych dziedzinach przemysłu.

Na czym opiera się technologia Waterjet? Struga wody powstaje w wyniku podniesienia jej ciśnienia do bardzo wysokiego poziomu. Dzięki temu możliwe jest swoiste przeciśnięcie się wody przez drobne otwory w materiale. Strumień wody, który wyrzucany jest z dyszy może samodzielnie przecinać miękkie materiały, takie jak guma czy różnego rodzaju pianki.

Aby otrzymać najbardziej wydajny strumień wody, konieczne jest podniesienie jej ciśnienia do wartości pomiędzy 1300 a 4000 bar. Tak wysokie ciśnienie wymusza potężny przepływ wody przez dyszę wodną. Tak powstaje struga o bardzo dużej energii, której prędkość jest zbliżona do prędkości dĽwięku. Takie cechy pozwalają na przecinanie różnego rodzaju materiałów, nawet tych twardszych.

Ogromnym atutem tej metody jest możliwość otrzymania wyjątkowo gładkich i precyzyjnie wykonanych powierzchni. Ponieważ na materiał nie oddziałują wysokie temperatury, nie ma ryzyka powstawania w nim zmian strukturalnych. To bardzo uniwersalna technologia, która pozwala uzyskać w zasadzie każdy kształt w sposób bardzo dokładny, a jednocześnie bardzo szybki.

Pracujemy na materiałach takich jak:

Cięcie wodą realizujemy kompleksowo i terminowo, przykładając ogromną uwagę do wytycznych klienta. W trosce o pełne zadowolenie naszych zleceniodawców oferujemy:

Wykonujemy zarówno pojedyncze zlecenia, jak i produkcję seryjną, z gwarancją stuprocentowej powtarzalności. Naszą siłą są najnowocześniejsze urządzenia, ale również wykwalifikowana i doświadczona kadra specjalistów, znających specyfikę różnych materiałów i dbających o to, aby ich obróbka przebiegała sprawnie i bezawaryjnie.