Jakie części zamienne do hydrauliki siłowej są najczęściej poszukiwane?

Elementy hydrauliczne są poddawane ogromnym obciążeniom, dlatego czasami może dochodzić do ich awarii lub zużycia. Wtedy pojawia się konieczność ich wymiany. Które z elementów są najbardziej poszukiwane oraz które najczęściej ulegają zużyciu?

Które części hydrauliczne najszybciej się zużywają?

W układach hydraulicznych występuje wiele elementów, które mogą ulec zużyciu czy awarii. Oto części do hydrauliki siłowej, które są często poszukiwane przez klientów.

  • Cylindry hydrauliczne – odpowiedzialne są za generowanie siły poprzez ruch tłoka na skutek podwyższonego ciśnienia oleju. Są często narażone na zużycie uszczelek i tulej, co powoduje spadek wydajności lub awarię układu.
  • Zawory hydrauliczne – mają za zadanie regulować pracę układu. W związku z tym mogą podlegać takim usterkom jak zużycie elementów sterujących i uszkodzenie zaworów bezpieczeństwa.
  • Pompy hydrauliczne – są sercem każdego układu hydrauliki siłowej, dlatego też ich prawidłowe działanie ma kluczowe znaczenie dla całego systemu. Mogą ulegać awariom z powodu zużycia łożysk czy uszkodzenia korpusu.
  • Filtry hydrauliczne – czystość oleju hydraulicznego ma duże znaczenie dla sprawności układu hydrauliki siłowej. Filtry odpowiadają za eliminowanie zanieczyszczeń powodujących przedwczesne zużycie lub awarię innych elementów. W miarę eksploatacji układu filtry ulegają zapychaniu, co może prowadzić do spadku wydajności.
  • Przewody hydrauliczne – łączą poszczególne komponenty i umożliwiają przepływ oleju. Z uwagi na swoją konstrukcję są narażone na uszkodzenia mechaniczne czy korozję.

Układy hydrauliczne są narażone na zużycie i awarie, co wymusza konieczność wymiany części. Wśród najczęściej poszukiwanych elementów można wymienić cylindry hydrauliczne, zawory, pompy, filtry czy przewody i złączki.